Aktuality

Rezervujte si ubytování v našem vinném sklípku: Napište námVinařství Kňourek - Březí
tel.: +420 734 745 657

vinarstvi.knourek@seznam.cz
www.vinarstvi-knourek.cz

Kultura, sport a turistika

Vinařská obec Březí nabízí svým návštěvníkům široké spektrum kulturních a společenských akcí, jež se staly obecní tradicí. Mezi nejnavštěvovanější akce patří:

Jánské hody jsou několikadenní letní slavnost, která začíná stavěním máje, průvodem stárků po obci a vrcholí hodovou zábavou.Jánské hody jsou pravidelnou akcí, která bývá předposlední táden v měsíci červnu.

Martinské chutnání   tato vinařská akce probíhá pravidelně po 11. listopadu. Je to zajímavá příležitost, kdy mají návštěvníci první možnost ochutnávky mladých vín.

Josefský košt   je oblíbenou akcí, kde každý návštěvník může  ochutnat z několika stovek vystavených vzorků vín od vinařů z celého okolí. Výstava vín v Březí patří mezi jednu z největších v Mikulovské vinařské podoblasti a probíhá ve třetím týdnu měsíce března..

Pěvecké sbory a zpívání  naše obec se pyšní dvěma pěveckými sbory „Mužácký pěvecký sbor“  a „Ženský pěvecký sbor Studánka“, které pořádají řadu kulturních a folklorních akcí.

V Březí dále naleznete:

  • letní koupaliště s tenisovými kurty, plážový volejbal, občerstvení
  • krytá sportovní hala
  • dětské hřiště
  • restaurace s letní terasou
  • 2 obchody
  • vinařské uličky
  • sportovní fotbalový areál
  • RC arena Březí
  • vlaková i autobusová stanice

 

Cyklostezka otevřena 21.4.2012 po kompletní rekonstrukci. Cesta v minulosti sloužila jako signální komunikace Pohraniční stráže. Je součástí mezinárodní trasy Greenway Praha - Vídeň. Nabízí také možnost výletů k našim rakouským sousedům do vinařské části "Weinviertel". Propojením opravených částí vznikl nenáročný okruh dlouhý 26km s názvem "Na kole k sousedům".Trasa Nový Přerov - Mikulov je dlouhá 11 km.

 

OBLÍBENÉ TURISTICKÉ CÍLE:

AQUALAND MORAVIA  – 12km
nejmodernější vodní zábavní centrum v České republice

Mikulov  – 5km
město se spoustou historických památek (zámek, hrobka, židovský hřbitov…) nabízí zrekonstruované koupaliště, kino, restaurace, sportovní halu, historické centrum a spoustu dalších kulturních a společenských atrakcí.

Pálava – 5km
-kraj úrodných vinic a skalních stepí  je velmi atraktivní a oblíbený turistický cíl, kde naleznate například Pálavské vrchy, Mušovská jezera, hrady, zříceniny a spoustu přírodních a historickch zajímavostí.

Valtice - 20 km
-Zámek, Salón vín, Muzea, Historické centrum a další

Lednice – 20 km
-Zámek, zámecký park, Minaret

Lednicko-valtický areál – 20 km
-rozsáhlá síť cyklostezek, dále nabízí navštěníkům spoustu historických památek a turistických cílů  

Laa/Thay - Rakousko - 15km
-termální lázně naskýtají celoroční koupání, wellnes služby a spoustu zábavy pro malé i velké návštěvníky.   

Kultura, sport a turistika - fotogalerie

© 2011 Vinařství kňourek - ubytování ve sklípku | Administrace | web stránky pro penziony